Idea Stowarzyszenia

Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy

Stowarzyszenie Humanistyczne

Historia

Pod koniec 2007 roku członkowie Sekcji Rybnickiej Studenckiego Koła Naukowego Historyków Uniwersytetu Śląskiego uznali, że przypadający w czerwcu 2008 roku, koniec studiów historycznych będzie dobrym momentem do rozwinięcia dotychczasowej działalność naukowo-kulturalnej. W tym celu powołali do życia Stowarzyszenie Humanistyczne: Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy – mające swoją siedzibę w miejscu spotkań Sekcji Rybnickiej SKNH UŚ, tj. w rybnickim Muzeum. Już w ramach Stowarzyszenia nawiązali współpracę z Instytutem Historii UŚ oraz placówkami dydaktycznymi naszego regionu (tj. m.in. ze szkołami w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim). Stowarzyszenie za swój podstawowy cel uznało prowadzenie badań z zakresu szeroko rozumianych zagadnień regionalnych – dziejów Górnego Śląska – ich popularyzację oraz działalność wydawniczą.

Cele Stowarzyszenia:
1. Upowszechnianie znajomości zagadnień regionalnych wśród mieszkańców regionu i innych obywateli Polski, a także inspiracja i promocja badań naukowych z zakresu szeroko rozumianego regionalizmu.
2. Publikacja prac popularyzujących dzieje Górnego Śląska.
3. Umożliwienie działalności naukowej absolwentom studiów historycznych Uniwersytetu Śląskiego i wszystkim osobom pasjonującym się tą dziedziną nauki.

Wizytówka organizacji (prowadzone działania)

Stowarzyszenie Humanistyczne: Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy, organizuje spotkania naukowe, imprezy kulturalne, a także wydaje publikacje.

Stowarzyszenie Humanistyczne: Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy zaprasza do współpracy autorów prac historycznych oraz wszystkich pasjonatów historii. W ramach swojej działalności oferujemy kompleksową pomoc w zakresie wydawniczym, obejmującym:
recenzję wydawniczą, korektę i redakcję tekstu, skład, opracowanie projektu okładki, oraz druk. Zapewniamy pomoc profesjonalnego redaktora oraz grafika, a także obsługę jednej z najlepszych na Górnym Śląsku drukarni.
Kontakt: